Europa League

When:
September 17, 2020 all-day
2020-09-17T00:00:00-05:00
2020-09-18T00:00:00-05:00

Times CET/US Eastern –

– 2nd Qualifying Round (Single matches)-

14:00/ 8:00am Kaysar Kyzylorda (KAZ) vs APOEL (CYP)
14:15/ 8:15am Ventspils (LVA) vs Rosenborg (NOR)
15:30/ 9:30am Renova (MKD) vs Hajduk Split (CRO)
16:00/10:00am Ararat-Armenia (ARM) vs Fola Esch (LUX)
16:00/10:00am Astana (KAZ) vs Budućnost Podgorica (MNE)
16:00/10:00am Teuta (ALB) vs Granada (ESP)
17:00/11:00am Lincoln Red Imps (GIB) vs Rangers (SCO)
17:30/11:30am KuPS (FIN) vs Slovan Bratislava (SVK)
17:45/11:45am Botoşani (ROU) vs Shkëndija (MKD)
18:00/12:00pm Bodø/Glimt (NOR) vs Žalgiris Vilnius (LTU)
18:00/12:00pm IFK Göteborg (SWE) vs Copenhagen (DEN)
18:00/12:00pm Lokomotiv Plovdiv (BUL) vs Tottenham (ENG)
18:00/12:00pm Neftçi (AZE) vs Galatasaray (TUR)
18:00/12:00pm Riteriai (LTU) vs Slovan Liberec (CZE)
18:30/12:30pm Flora Tallinn (EST) vs KR Reykjavík (ISL)
18:30/12:30pm Olimpija Ljubljana (SVN) vs Zrinjski (BIH)
19:00/ 1:00pm CSKA-Sofia (BUL) vs BATE Borisov (BLR)
19:00/ 1:00pm Djurgården (SWE) vs Europa (GIB)
19:00/ 1:00pm Hibernians (MLT) vs Fehérvár (HUN)
19:00/ 1:00pm Laç (ALB) vs Hapoel Beer-Sheva (ISR)
19:00/ 1:00pm Locomotive Tbilisi (GEO) vs Dynamo Moskva (RUS)
19:00/ 1:00pm Maccabi Haifa (ISR) vs Kairat Almaty (KAZ)
19:00/ 1:00pm OFI Crete (GRE) vs Apollon Limassol (CYP)
19:00/ 1:00pm Riga (LVA) vs Tre Fiori (SMR)
19:00/ 1:00pm Sfintul Gheorghe Suruceni (MDA) vs Partizan (SRB)
19:30/ 1:30pm Inter Escaldes (AND) vs Dundalk (IRL)
20:00/ 2:00pm Aris (GRE) vs Kolos Kovalivka (UKR)
20:00/ 2:00pm Borac Banja Luka (BIH) vs Rio Ave (POR)
20:00/ 2:00pm Connah’s Quay Nomads (WAL) vs Dinamo Tbilisi (GEO)
20:00/ 2:00pm Kukës (ALB) vs Wolfsburg (GER)
20:00/ 2:00pm Piast Gliwice (POL) vs Hartberg (AUT)
20:00/ 2:00pm Shamrock Rovers (IRL) vs AC Milan (ITA)
20:00/ 2:00pm Sileks (MKD) vs Drita (KOS)
20:00/ 2:00pm Standard Liège (BEL) v Bala Town (WAL)
20:15/ 2:15pm Mura (SVN) vs AGF Aarhus (DEN)
20:30/ 2:30pm Coleraine (NIR) vs Motherwell (SCO)
20:30/ 2:30pm Viking (NOR) vs Aberdeen (SCO)
20:45/ 2:45pm Dunajská Streda (SVK) vs Jablonec (CZE)
20:45/ 2:45pm Linfield (NIR) vs Floriana (MLT)
20:45/ 2:45pm Osijek (CRO) vs Basel (SUI)
20:45/ 2:45pm Servette (SUI) vs Reims (FRA)
21:00/ 3:00pm Bačka Topola (SRB) vs FCSB (ROU)
21:05/ 3:05pm Budapest Honvéd (HUN) vs Malmö (SWE)

 

tv button2

Click for US TV Info

tv button2

Click for World TV Info

 

RESULTS/STANDINGS