Europa League

When:
August 27, 2020 all-day
2020-08-27T00:00:00-05:00
2020-08-28T00:00:00-05:00

Times CET/US Eastern –

– 1st Qualifying Round (Single matches)-

Maribor (SVN) v Coleraine (NIR)
Zrinjski (BIH) v Differdange (LUX)
Rosenborg (NOR) v Breidablik (ISL)
Hammarby (SWE) v Puskás Akadémia (HUN)
Ventspils (LVA) v Dinamo-Auto Tiraspol (MDA)
AGF Aarhus (DEN) v Honka Espoo (FIN)
The New Saints (WAL) v Žilina (SVK)
Neftçi (AZE) v Shkupi (MKD)
Nõmme Kalju (EST) v Mura (SVN)
Apollon Limassol (CYP) v Saburtalo (GEO)
Partizan (SRB) v RFS (LVA)
FCSB (ROU) v Shirak (ARM)
Olimpija Ljubljana (SVN) v Víkingur Reykjavík (ISL)
Žalgiris Vilnius (LTU) v Paide Linnameeskond (EST)
Valletta (MLT) v Bala Town (WAL)
Aberdeen (SCO) v NSÍ Runavík (FRO)
Malmö (SWE) v Cracovia Kraków (POL)
Shakhtyor Soligorsk (BLR) v Sfintul Gheorghe Suruceni (MDA)
Shamrock Rovers (IRL) v Ilves Tampere (FIN)
Vaduz (LIE) v Hibernians (MLT)
Keşla (AZE) v Laçi (ALB)
Bodø/Glimt (NOR) v Kauno Žalgiris (LTU)
Maccabi Haifa (ISR) v Željezničar (BIH)
Lech Poznań (POL) v Valmiera (LVA)
B36 Tórshavn (FRO) v Levadia Tallinn (EST)
Budapest Honvéd (HUN) v Inter Turku (FIN)
Lincoln Red Imps (GIB)/Prishtina (KOS) v Union Titus Petange (LUX)
Motherwell (SCO) v Glentoran (NIR)
Kukës (ALB) v Slavia Sofia (BUL)
Dinamo Minsk (BLR) v Piast Gliwice (POL)
Hafnarfjördur (ISL) v Dunajská Streda (SVK)
Servette (SUI) v Ružomberok (SVK)
Hapoel Beer-Sheva (ISR) v Dinamo Batumi (GEO)
Fehérvár (HUN) v Bohemian (IRL)
Alashkert (ARM) v Renova (MKD)
Ordabasy Shymkent (KAZ) v Botoşani (ROU)
CSKA-Sofia (BUL) v Sirens (MLT)
Petrocub-Hincesti (MDA) v Bačka Topola (SRB)
Teuta (ALB) v Beitar Jerusalem (ISR)
Sumgayit City (AZE) v Shkëndija (MKD)
Borac Banja Luka (BIH) v Sutjeska (MNE)
Kairat Almaty (KAZ) v Noah (ARM)
Iskra Danilovgrad (MNE) v Lokomotiv Plovdiv (BUL)
Lokomotive Tbilisi (GEO) v Universitatea Craiova (ROU)
Tre Penne (SMR)/Gjilani (KOS) v APOEL (CYP)

 

tv button2

Click for US TV Info

tv button2

Click for World TV Info

 

RESULTS/STANDINGS