Calendar

Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat
1
AFCON 2019
AFCON 2019
Jul 1 all-day
AFCON 2019
– AFRICAN NATIONS CUP –    All times US Eastern – GROUP STAGE 12:00pm Namibia v Ivory Coast 12:00pm South Africa v Morocco ..3:00pm Kenya v Senegal ..3:00pm Tanzania v Algeria Click for US TV info  
2
AFCON 2019
AFCON 2019
Jul 2 all-day
AFCON 2019
– AFRICAN NATIONS CUP –    All times US Eastern – GROUP STAGE 12:00pm Benin v Cameroon 12:00pm Guinea-Bissau v Ghana ..3:00pm Angola v Mali ..3:00pm Mauritania v Tunisia Click for US TV info  
Gold Cup
Gold Cup
Jul 2 all-day
Gold Cup
– CONCACAF Gold Cup 2019 –    All times US Eastern – SEMIFINAL 10:30pm Winner Match 25 v Winner Match 26 Click for US TV info   RESULTS/STANDINGS
Copa America
Copa America
Jul 2 all-day
Copa America
  COPA AMERICA 2019   Times US Eastern – SEMIFINAL 8:30pm Winner Match 19 v Winner Match 21 Click for US TV info   RESULTS/STANDINGS  
Europa League
Europa League
Jul 2 all-day
Europa League
Times CET/US Eastern – Preliminary Round / 2nd leg 17:45/11:45am St Joseph’s (GIB) v Prishtina (KOS) Click for US TV info   RESULTS/STANDINGS  
FIFA WWC
FIFA WWC
Jul 2 all-day
FIFA WWC
  Times CET/US Eastern – SEMIFINAL 21:00/ 3:00pm W45 v W46 Click for US TV info   RESULTS STANDINGS
3
Gold Cup
Gold Cup
Jul 3 all-day
Gold Cup
– CONCACAF Gold Cup 2019 –    All times US Eastern – SEMIFINAL ..9:30pm Winner Match 27 v Winner Match 28 Click for US TV info   RESULTS/STANDINGS
Copa America
Copa America
Jul 3 all-day
Copa America
  COPA AMERICA 2019   Times US Eastern – SEMIFINAL 8:30pm Winner Match 20 v Winner Match 22 Click for US TV info   RESULTS/STANDINGS  
FIFA WWC
FIFA WWC
Jul 3 all-day
FIFA WWC
  Times CET/US Eastern – SEMIFINAL 21:00/ 3:00pm W47 v W48 Click for US TV info   RESULTS STANDINGS
4
Europa League
Europa League
Jul 4 all-day
Europa League
Times CET/US Eastern – Preliminary Round / 2nd leg 19:30/ 1:30pm Cardiff MU (WAL) v Progrès (LUX) 19:30/ 1:30pm Engordany (AND) v La Fiorita (SMR) 20:00/ 2:00pm NSÍ (FRO) v Ballymena (NIR) 20:30/ 2:30pm Europa (GIB)[...]
5
AFCON 2019
AFCON 2019
Jul 5 all-day
AFCON 2019
– AFRICAN NATIONS CUP –    All times US Eastern – ROUND OF 16 12:00pm 1D V 3B/E/F ..3:00pm 2A V 2C Click for US TV info  
6
AFCON 2019
AFCON 2019
Jul 6 all-day
AFCON 2019
– AFRICAN NATIONS CUP –    All times US Eastern – ROUND OF 16 12:00pm 2B v 2F ..3:00pm 1A v 3C/D/E Click for US TV info  
Copa America
Copa America
Jul 6 all-day
Copa America
  COPA AMERICA 2019   Times US Eastern – 3rd PLACE MATCH 3:00pm Semifinal Losers Click for US TV info   RESULTS/STANDINGS  
FIFA WWC
FIFA WWC
Jul 6 all-day
FIFA WWC
  Times CET/US Eastern – 3rd PLACE MATCH 17:00/11:00am Semifinal Losers Click for US TV info   RESULTS STANDINGS
7
AFCON 2019
AFCON 2019
Jul 7 all-day
AFCON 2019
– AFRICAN NATIONS CUP –    All times US Eastern – ROUND OF 16 12:00pm 1B v 3A/C/D ..3:00pm 1C v 3A/B/F Click for US TV info  
Gold Cup
Gold Cup
Jul 7 all-day
Gold Cup
– CONCACAF Gold Cup 2019 –    All times US Eastern – FINAL ..9:15pm Semifinal Winners Click for US TV info   RESULTS/STANDINGS
Copa America
Copa America
Jul 7 all-day
Copa America
  COPA AMERICA 2019   Times US Eastern – FINAL 4:00pm Semifinal Winners Click for US TV info   RESULTS/STANDINGS  
FIFA WWC
FIFA WWC
Jul 7 all-day
FIFA WWC
  Times CET/US Eastern – FINAL 17:00/11:00am Semifinal Winners Click for US TV info   RESULTS STANDINGS
8
AFCON 2019
AFCON 2019
Jul 8 all-day
AFCON 2019
– AFRICAN NATIONS CUP –    All times US Eastern – ROUND OF 16 12:00pm 1E v 2D ..3:00pm 1F v 2E Click for US TV info  
9
Champ.League
Champ.League
Jul 9 all-day
Champ.League
  Times CET/US Eastern – 1st Qualifying Round – 1st leg 15:00/ 9:00am Astana (KAZ) v CFR Cluj (ROU) 16:00/10:00am Ararat-Armenia (ARM) v AIK (SWE) 18:00/12:00pm HJK Helsinki (FIN) v HB Tórshavn (FRO) 18:00/12:00pm Nõmme Kalju[...]
Europa League
Europa League
Jul 9 all-day
Europa League
Times CET/US Eastern – 1st Qualifying Round / 1st leg 17:55/11:55am St Joseph’s (GIB) v Rangers (SCO) 18:00/12:00pm Gzira United (MLT) v Hajduk Split (CRO) 19:30/ 1:30pm CSKA Sofia (BUL) v Titograd (MNE) Click for US[...]
10
AFCON 2019
AFCON 2019
Jul 10 all-day
AFCON 2019
– AFRICAN NATIONS CUP –    All times US Eastern – QUARTERFINALS 12:00pm Senegal v Benin (Quarterfinal #1) ..3:00pm Nigeria v South Africa (Quarterfinal #2) Click for US TV info  
Champ.League
Champ.League
Jul 10 all-day
Champ.League
  Times CET/US Eastern – 1st Qualifying Round – 1st leg 17:30/11:30am Partizani (ALB) v Qarabağ (AZE) 19:00/ 1:00pm BATE Borisov (BLR) v Piast Gliwice (POL) 19:00/ 1:00pm Sheriff Tiraspol (MDA) v Saburtalo (GEO) 20:00/ 2:00pm[...]
Europa League
Europa League
Jul 10 all-day
Europa League
Times CET/US Eastern – 1st Qualifying Round / 1st leg 17:55/11:55am Jeunesse Esch (LUX) v Tobol Kostanay (KAZ) Click for US TV info   RESULTS/STANDINGS  
11
AFCON 2019
AFCON 2019
Jul 11 all-day
AFCON 2019
– AFRICAN NATIONS CUP –    All times US Eastern – QUARTERFINALS 12:00pm Winner Match 43 v Algeria (Quarterfinal #3) ..3:00pm Madagascar v Winner Match 44 (Quarterfinal #4) Click for US TV info  
Europa League
Europa League
Jul 11 all-day
Europa League
Times CET/US Eastern – 1st Qualifying Round / 1st leg Malmö (SWE) v Ballymena (NIR) Connah’s Quay Nomads (WAL) v Kilmarnock (SCO) Breidablik (ISL) v Vaduz (LIE) Brann (NOR) v Shamrock Rovers (IRL) Vitebsk (BLR) v[...]
12
13
14
AFCON 2019
AFCON 2019
Jul 14 all-day
AFCON 2019
– AFRICAN NATIONS CUP –    All times US Eastern – SEMIFINALS 12:00pm Semifinal #1 ..3:00pm Semifinal #2 Click for US TV info  
15
16
Champ.League
Champ.League
Jul 16 all-day
Champ.League
  Times CET/US Eastern – 1st Qualifying Round – 2nd leg 17:00/11:00am Shkëndija (MKD) v Kalju (EST) 19:30/ 1:30pm Saburtalo (GEO) v Sheriff (MDA) 20:00/ 2:00pm HB (FRO) v HJK Helsinki (FIN) 20:00/ 2:00pm Valletta (MLT)[...]
Europa League
Europa League
Jul 16 all-day
Europa League
Times CET/US Eastern – 1st Qualifying Round / 2nd leg 17:00/11:00am Banants (ARM) v Čukarički (SRB) 19:00/ 1:00pm KÍ (FRO) v Riteriai (LTU) 20:30/ 2:30pm Titograd (MNE) v CSKA Sofia (BUL) Click for US TV info[...]
17
AFCON 2019
AFCON 2019
Jul 17 all-day
AFCON 2019
– AFRICAN NATIONS CUP –    All times US Eastern – 3rd PLACE MATCH ..3:00pm Semifinal Losers Click for US TV info  
Champ.League
Champ.League
Jul 17 all-day
Champ.League
  Times CET/US Eastern – 1st Qualifying Round – 2nd leg 18:30/12:30pm Riga (LVA) v Dundalk (IRL) 19:00/ 1:00pm AIK (SWE) v Ararat-Armenia (ARM) 19:00/ 1:00pm Qarabağ (AZE) v Partizani (ALB) 19:00/ 1:00pm Rosenborg (NOR) v[...]
Europa League
Europa League
Jul 17 all-day
Europa League
Times CET/US Eastern – 1st Qualifying Round / 2nd leg 18:00/12:00pm Chikhura Sachkhere (GEO) v Fola Esch (LUX) Click for US TV info   RESULTS/STANDINGS  
18
Europa League
Europa League
Jul 18 all-day
Europa League
Times CET/US Eastern – 1st Qualifying Round / 2nd leg Ballymena (NIR) v Malmö (SWE) Kilmarnock (SCO) v Connah’s Quay Nomads (WAL) Vaduz (LIE) v Breidablik (ISL) Shamrock Rovers (IRL) v Brann (NOR) KuPS Kuopio (FIN)[...]
19
AFCON 2019
AFCON 2019
Jul 19 all-day
AFCON 2019
– AFRICAN NATIONS CUP –    All times US Eastern – FINAL ..3:00pm Senegal v Algeria Click for US TV info  
20
21
22
23
Champ.League
Champ.League
Jul 23 all-day
Champ.League
  Times CET/US Eastern – 2nd Qualifying Round – 1st leg 19:00/ 1:00pm Viktoria Plzeň (CZE) v Olympiacos (GRE) 19:30/ 1:30pm Saburtalo (GEO) v GNK Dinamo (CRO) 20:00/ 2:00pm PSV Eindhoven (NED) v Basel (SUI) 20:00/[...]
Europa League
Europa League
Jul 23 all-day
Europa League
Times CET/US Eastern – 2nd Qualifying Round / 1st leg 16:00/10:00am Ararat-Armenia (ARM) v Lincoln Red Imps (GIB) 16:45/10:45am HB (FRO) v Linfield (NIR) 16:55/10:55am Shkëndija (MKD) v Dudelange (LUX) 20:00/ 2:00pm FC Santa Coloma (AND)[...]
24
Champ.League
Champ.League
Jul 24 all-day
Champ.League
  Times CET/US Eastern – 2nd Qualifying Round – 1st leg 19:00/ 1:00pm BATE Borisov (BLR) v Rosenborg (NOR) 20:00/ 2:00pm CFR Cluj (ROU) v Maccabi Tel-Aviv (ISR) 20:00/ 2:00pm Ferencváros (HUN) v Valletta (MLT) 20:15/[...]
Europa League
Europa League
Jul 24 all-day
Europa League
Times CET/US Eastern – 2nd Qualifying Round / 1st leg 18:00/12:00pm Slovan Bratislava (SVK) v Feronikeli (KOS) Click for US TV info   RESULTS/STANDINGS  
25
Europa League
Europa League
Jul 25 all-day
Europa League
Times CET/US Eastern – 2nd Qualifying Round / 1st leg 15:30/ 9:30am Pyunik (ARM) v Jablonec (CZE) 16:45/10:45am Ventspils (LVA) v Gżira (MLT) 17:00/11:00am Gabala (AZE)Dinamo Tbilisi (GEO) 17:30/11:30am Partizani (ALB)Sheriff (MDA) 17:30/11:30am AEK Larnaca (CYP)[...]
26
27
28
29
30
Champ.League
Champ.League
Jul 30 all-day
Champ.League
  Times CET/US Eastern – 2nd Qualifying Round – 2nd leg 19:00/ 1:00pm APOEL (CYP) v Sutjeska (MNE) 19:00/ 1:00pm Kalju (EST) v Celtic (SCO) 19:00/ 1:00pm M. Tel-Aviv (ISR) v CFR Cluj (ROU) 20:00/ 2:00pm[...]
Europa League
Europa League
Jul 30 all-day
Europa League
Times CET/US Eastern – 2nd Qualifying Round / 2nd leg 17:45/11:45am Lincoln Red Imps (GIB) v Ararat-Armenia (ARM) 17:45/11:45am Sūduva (LTU) v Tre Penne (SMR) 17:55/11:55am Dudelange (LUX) v Shkëndija (MKD) 18:00/12:00pm Feronikeli (KOS) v Slovan[...]
31
Champ.League
Champ.League
Jul 31 all-day
Champ.League
  Times CET/US Eastern – 2nd Qualifying Round – 2nd leg 18:00/12:00pm HJK Helsinki (FIN) v Crvena Zvezda (SRB) 19:00/ 1:00pm AIK (SWE) v Maribor (SVN) 19:00/ 1:00pm Qarabağ (AZE) v Dundalk (IRL) 19:00/ 1:00pm Rosenborg[...]
Europa League
Europa League
Jul 31 all-day
Europa League
Times CET/US Eastern – 2nd Qualifying Round / 2nd leg 20:45/ 2:45pm FK Čukarički Belgrade (SRB) v Molde (NOR) Click for US TV info   RESULTS/STANDINGS